Adventní zastavení s jin jógou 

Daniela Pařízková

ST 19:30 - 20:30

Lekce zatím probíhají pouze online, link z lekce je aktivní 7 dní.

Advent je dobou zklidnění a rozjímání před Vánoci. Pojďte se i letos zastavit a uvolnit na hodinách jin jógy, jež je vhodným doplňkem dynamického cvičení a užitečným pomocníkem pro současný hektický životní styl, který před Vánoci ještě více zrychlujeme.

Letos k tomu jsou ještě obtížnější okolnosti než obvykle, ale právě proto využijme jógu a její schopnost k napojení se na sebe skrze své tělo a dech a zkusme zklidnit svou mysl. 

Déle držené jinové pozice jsou často výzvou pro naše tělo i mysl, a tak se učíme,  jak ve stresových situacích a nepříjemných podmínkách zklidnít dech a uvolnit napětí v našem těle i mysli. Jin jógové sekvence zaměřené na adventní období zklidnění a rozjímání nám dodají klidnou sílu (nejen) v předvánočnímu shonu a stresu. V každé lekci zařadíme krátké meditační cvičení vhodné pro  každodenní praxi (i mimo podložku). 

 

Zde si vyzkoušejte video jin jógy pro  uvolnění či zvukovou nahrávku lekce jin jógy pro bolestivá bedra i u sebe doma.

Jin jógová praxe probíhá v pomalém tempu s delšími výdržemi v jednotlivých pozicích (2–5 minut). Setrvání v ásanách napomáhá intenzivnějšímu působení na pojivové tkáně, flexibilitě kloubů a páteře a vede k hlubšímu uvolnění našeho organismu. Delší výdrže zároveň umožňují lepší uvědomění našeho těla, napojení na vlastní dech či navození kratších meditačních stavů.

Lekce jsou vhodné i pro začátečníky, bez ohledu na věk.

 

Link na lekci Vám zůstane ještě 7 dní po vysílání, tj. můžete si ji zacvičit kdykoli.