top of page

Adventní jin jang jóga

prodloužená lekce 90 min

Iveta Romanovská

Neděle 11.12. 2022 18:30 - 20:00 

Cena: 270 Kč, z Kreditu 240 Kč

Rezervace: ZDE

Speciální prodloužená lekce věnovaná adventnímu času a naladění v rytmu jin a jang jógy.

V lekci se pokusíme najít stabilitu a láskyplnost ve vlastním bytí a naladit se na to, co je opravdu důležité – spokojenost, zdraví, laskavost, odevzdání se a přijetí všeho, co přichází…

Těšíme se na Vás a na společný čas.

Kohelka_0944_edited.jpg

Předvánoční čas by měl být dobou zklidnění, zastavení, ladění se na laskavost, štědrost i schopnost s radostí přijímat. Realita je však často hodně jiná – spousta z nás se setkává s velkým stresem, který na sebe klademe a současně se necháváme unést okolím, např. rodinnými tlaky, obchodními manipulacemi a našimi vlastními nepřijatými stíny. Často, ať si myslíme, že jsme sebevíc v pohodě, najednou nejednoho z nás dožene stres a napětí. Nebo prostě jen současný hektický životní styl před Vánoci ještě více zrychlujeme a snažíme se vše doběhnout.

Máme však prostředky a možnosti, jak se napojit zpět na sebe a najít stabilitu i s koncem roku. Právě jóga nám tento bezpečný prostor může nabídnout, pomoci nám vydechnout a pak opět plně nadechnout.

Právě lekce jin jang jógy může být to pravé – na vlastní tělo okusíme, že je v pořádku být aktivní a pracovat s vlastní silou (JANG) a pak se plně odevzdat čistému bytí ve zdánlivé pasivitě (JIN), kde se však odehrává mnohé. Jin jang jóga nás může inspirovat pro zdraví postoj k životu – milovat a užívat si oba póly bytí, nacházet stabilitu právě díky oblibě obou. 

Černo–bílý symbol  vyjadřující princip jin a jang se nazývá monáda. Monáda dle řecké filosofie je termín užívaný  pro Boha, první bytost, nebo veškeré bytí. 

 

bottom of page