top of page

Jarní jin jóga pro rovnováhu 

Daniela Pařízková

PO 19:30 - 20:30

1.3. 

Lekce probíhají online, link z lekce je aktivní 7 dní.

Rezervace lekce 1. 3.: ZDE

Jaro je zkrátka tady! A tak se i na jin józe přesuneme ke stimulaci „jarních“ energetických drah – meridiánů jater a žlučníku. Budeme se v pozicích hodně uklánět a rotovat, abychom podpořili činnost čchi (životní energii) jater -  dle taoistů „generála armády“ a žlučníku – jejího „hlavního důstojníka“.

lykovec unor kvete na sumave.jpeg

Čchi jater  řídí zdravé proudění energie v našem těle obecně a jako hlavní chemická továrna našeho těla se játra podílí na mnoha očistných procesech, které ovšem probíhají nejen na jaře, ale každou noc, pokud dobře spíme. Když čchi jater  proudí vyrovnaně, pak má výrazný vliv na vytváření pocitu pohody nejen v těle, ale i na duchu, má totiž na starosti také vyváženost emocí. Ale pokud funguje špatně, pak se s tím pojí všechny formy našeho emocionálního odporu, od drobných frustrací až k výbuchům vzteku. A těmi zase dále energii jaterní dráhy vyčerpáváme, věčný koloběh... a tak se společně pokusíme si jarními jin jógovými sekvencemi pomoci k tomu, aby nebylo tak snadné nás z rovnováhy vyvést:)

 

Jin jógová praxe probíhá v pomalém tempu s delšími výdržemi v jednotlivých pozicích (2–5 minut). Setrvání v ásanách napomáhá intenzivnějšímu působení na pojivové tkáně, flexibilitě kloubů a páteře a vede k hlubšímu uvolnění našeho organismu. Delší výdrže zároveň umožňují lepší uvědomění našeho těla, napojení na vlastní dech či navození kratších meditačních stavů.

 

Déle držené jinové pozice jsou často výzvou pro naše tělo i mysl, a tak se učíme,  jak ve stresových situacích a nepříjemných podmínkách zklidnít dech a uvolnit napětí v našem těle i mysli. V každé lekci zařazujeme krátké meditační cvičení vhodné pro  každodenní praxi (i mimo podložku). 

 

Zde si vyzkoušejte video jin jógy pro  uvolnění či zvukovou nahrávku lekce jin jógy pro bolestivá bedra i u sebe doma.

Lekce jsou vhodné i pro začátečníky, bez ohledu na věk.

 

Link na lekci Vám zůstane ještě 7 dní po vysílání, tj. můžete si ji zacvičit kdykoli.

bottom of page