top of page

Jinové zklidnění & jóga nidra

Daniela Pařízková

PO 19:30 - 20:30

26. 4. 

Lekce probíhají online, link z lekce je aktivní 7 dní.

Rezervace na 26.4.: ZDE

Relaxační technika Jóga nidra (více níže) doplní sekvenci jin jógy zaměřenou na naše celkové zklidnění, regeneraci i zbavení se následků stresu.  V jinových pozicích na pár minut zastavíme naše tělo. Přirozeně se tím bude zvolňovat a zpomalovat náš dech.Tak vytvoříme ideální podmínky pro naší jinak neustále těkající a přelétající mysl, aby se zklidnila a na krátké momenty snad i zastavila. A v desetiminutové jóga nidře navodíme hluboké uvolnění, díky němuž  načerpáme více energie. Prostě na chvíli celkově zvolníme, abychom zas mohli lépe fungovat .. anebo lépe spát:) Během pozic zazní jen základní instrukce, užijte si momenty ticha, pusťte si třeba svou oblíbenou hudbu nebo dle playlistu zde.

conscious-design-893qZckG6I4-unsplash_ed

Jóga nidra je relaxační technika, která navozuje hluboké uvolnění našeho těla a mysli. Během jóga nidry ležíme pohodlně na zádech a jen následujeme instrukce. Postupně si v přesně daném pořadí jednotlivé části těla uvědomujeme a tak je i uvolňujeme. Naše tělo se bez úsilí dostane do hlubokého odpočinku, díky němuž během chvíle (my vyzkoušíme cca 10 minut) načerpá mnoho energie. Pravidelným prováděním se zlepšuje imunitní systém, zlepšuje se spánek, paměť a schopnost koncentrace.

 

Jin jógová praxe probíhá v pomalém tempu s delšími výdržemi v jednotlivých pozicích (2–5 minut). Setrvání v ásanách napomáhá intenzivnějšímu působení na pojivové tkáně, flexibilitě kloubů a páteře a vede k hlubšímu uvolnění našeho organismu. Delší výdrže zároveň umožňují lepší uvědomění našeho těla, napojení na vlastní dech či navození kratších meditačních stavů.

 

Déle držené jinové pozice jsou často výzvou pro naše tělo i mysl, a tak se učíme,  jak ve stresových situacích a nepříjemných podmínkách zklidnít dech a uvolnit napětí v našem těle i mysli. V každé lekci zařazujeme krátké meditační cvičení vhodné pro  každodenní praxi (i mimo podložku). 

 

Zde si vyzkoušejte video jin jógy pro  uvolnění či zvukovou nahrávku lekce jin jógy pro bolestivá bedra i u sebe doma.

Lekce jsou vhodné i pro začátečníky, bez ohledu na věk.

 

Link na lekci Vám zůstane ještě 7 dní po vysílání, tj. můžete si ji zacvičit kdykoli.

bottom of page