top of page

Jin jóga a zdravá páteř

Daniela Pařízková

Pá 24.2. 18:15 - 19:45

Rezervace do studia: ZDE

Rezervace na online verzi: ZDE

Link na lekci je platný 7 dní.

Další termín prodloužené jin jógy: 10.3.

Vnímání a protažení naší páteře vpřed i vzad, v úklonech i rotacích do obou stran budou tématem další jinové lekce. Zkusíme vnímat, jak se těmito směry hýbe naše páteř v úrovních krku, hrudníku i bedrech, jak v obratlech a prostorech mezi nimi i v napojení na kříž, pánev a hlavu. Uvědomíme si, jak můžeme svou páteř "prodchnout" svých dechem. Zároveň protáhneme všechny svaly a pojivové tkáně, které podél páteře v několika vrstvách vedou. 

Kohelka_1245.jpg

Prodloužené speciály jin jógy spojené s akupresurními a meditačními technikami i aromaterapií se budou konat vždy v pátek 1 x za měsíc. Energetické dráhy močového měchýře a ledvin jsou aktivními i citlivými v těchto zimních měsících, a tak se jim budeme nyní věnovat. Obě souvisejí s naší páteří - meridián močového měchýře probíhá podél celé páteře po zadní straně našeho těla, práce s bederní částí páteře pak podporuje naše ledviny. Obě dráhy mají velkou spojitost s chodidly, která také protáhneme.  Pomůžeme si i speciálními aromaterapeutickými oleji, speciální směs bude možné na místě pořídit. 

Jin jógová praxe probíhá v pomalém tempu s delšími výdržemi v jednotlivých pozicích (2–5 minut). Setrvání v ásanách napomáhá intenzivnějšímu působení na pojivové tkáně, flexibilitě kloubů a páteře a vede k hlubšímu uvolnění našeho organismu. Delší výdrže zároveň umožňují lepší uvědomění našeho těla, napojení na vlastní dech či navození kratších meditačních stavů.

Déle držené jinové pozice jsou často výzvou pro naše tělo i mysl, a tak se učíme,  jak ve stresových situacích a nepříjemných podmínkách zklidnít dech a uvolnit napětí v našem těle i mysli. V každé lekci zařazujeme krátké meditační cvičení vhodné pro  každodenní praxi (i mimo podložku). 

bottom of page