top of page

gently

Co je Jóga pro začátečníky

Probíhá formou kratších kurzů. Jde o jemnou a pomalejší lekci se zaměřením na provedení jógových pozic a jejich vzájemné přechody i napojování do krátkých sekvencí, které pak budete moci samostatně praktikovat. Rozvíjíme i uvědomění dechu a rozšířeních dechových návyků. Zaměřujeme se na koncentraci a zklidnění i celkové relaxaci těla a mysli. ​ Používáme různé pomůcky.  Výuka probíhá za využití znalostí z jógové terapie, kineziologie a principů zdravého a variabilního pohybu i dechu. 

Kohelka_0862_edited.jpg

 

Pro koho je Jóga pro začátečníky vhodná

Pro všechny, kdo s jógou začínají (možná již po několikáté:)), bez ohledu na věk. Procvičením základních zásad a dovedností posunou na jógové cestě i mírně pokročilé. Na těchto lekcích zlepšíte svou sílu a mobilitu, ale  i stabilitu a spokojenost z vědomého a pestrého pohybu. Jednotná skupina studentů umožní pozvolný postup a individuálnější přístup k nalezení vhodného provedení pozic pro každého z Vás. Cílem kurzu je bezpečnější a jistější zapojení do veřejných lekcí i zvládnutí základních jógových pozic a principů i  pro vlastní domácí praxi. 

Obtížnost: Síla 1, Dynamika 1-2 

Co s sebou na první lekci: 

Pohodlné oblečení na cvičení, cvičí se bez bota nejlépe i bez ponožek. Jógamatku i další pomůcky si můžete zapůjčit u nás. Přijďte alespoň 10 min před zahájením lekce. 

Kdy probíhá? Viz Rozvrh:
Lekce pro začátečníky u nás vedou Iveta Romanovská, Irena Zemanová a Soňa Zemanová. Pro začátečníky pak doporučujeme také lekce Jemná jóga, Zdravá záda, Feldenkraisova metoda či Jin jóga. Někteří začínající využívají privátní jógu.

Kde probíhá? 

Alohajóga - Jugoslávských partyzánů 26 (vchod za rohem z Nám. Interbrigády), Praha 6 - Dejvice

 

bottom of page