Na vlně dechu: vinyasa jóga

minikurz 3 lekcí

Alice Červinková

Neděle 15.11., 22.11. a 29.11.

16:30 - 18:00 

Cena 960,- Kč

Rezervace bude spuštěna po znovuotevření studia.

Minikurz lze zakoupit pouze celý. Lekce nelze nahradit (místo lze pouze převést na jinou osobu).

Minikurz zkušené jógové učitelky Alice Červinkové nás hravou formou provede základními anatomickými a biomechanickými principy pohybu a dechu. Zaměříme se na vzájemnou podporu pohybu, jógových pozic a volného plynutí dechu. Workshop je vhodný pro všechny stupně pokročilosti, včetně začínajících studentů.

Tento minikurz je určený všem, kdo mají zájem o hlubší vhled do principů pohybu a dechu. Tématem kurzu je dech v pohybu i vnitřní dechové pohyby (vlny). Budeme kombinovat pomalý a jemný i živější a silovější pohyb v postupně se rozvíjejících jógových sekvencích. U každé probírané pozice tak lektorka její provedení v přípravné i plné verzi, proto je kurz vhodný jak pro zvídavé začátečníky, tak pokročilé praktikující.

Bude nás zajímat obousměrný vztah mezi pohybem a dechem. Zaměříme se na to, jak můžeme dechem podpořit jógové pozice (pohyb mezi pozicemi i setrvání v nich). Zároveň budeme zkoumat, jak jógové pozice mohou otevírat dechové prostory v těle a podpořit volné plynutí dechu. Obzvlášť při praxi dynamické jógy je obtížné zaměřit pozornost k subtilnějším aspektům pohybu, a tak snadno přeneseme do cvičení nejrůznější dechové a pohybové stereotypy z každodenního života.

Tento kurz nás hravou formou provede základními anatomickými a biomechanickými principy pohybu a dechu. Při zkoumání dechu se budeme opírat také o somatické přístupy, které zprostředkovávají vědomý kontakt s tělem skrze propojení pozornosti, prožitku a imaginace.

Alice Červinková se józe věnuje od roku 2006, praktikuje a učí jógu založenou na propojení pohybu a dechu a hlavní osu její praxe tvoří aštanga jóga. Studovala u mnoha zahraničních i českých lektorů nejen jógy, ale i dalších pohybových směrů a metod vědomé práce s tělem i myslí (jako meditace vipassana, Feldenkraisova metoda, body mind centering, gaga movement a mnohé další), které do své praxe i výuky hojně zařazuje. Alice je jednou z vedoucích lektorek školy Jóga jako vědomá cesta, věnuje se skupinovým kurzům i individuálním lekcím. www.pohybadech.cz

„ Aštanga si mě získala a pod kůži se mi dostala už před mnoha lety. Předtím jsem se několik let věnovala bojovým uměním (taekwondo, kungfu) a neuměla jsem si představit, že bych dělala nějakou jemnější formu jógy. To až o něco později jsem ocenila především jógovou terapii. Přinesla do mé praxe pozornost k subtilnějším stránkám jógové praxe a utvrdila mě v tom, že jógou se můžeme léčit. Je mi blízké takové pojetí jógy, které se přiklání k hledání jednoduchého a přirozeného pohybu, který je vedený bez úsilí, tedy s lehkostí.“

  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon

with love

© 2019 Aloha jóga