top of page

Novoroční jin jang jóga se sankalpou

prodloužená lekce 90 min

Iveta Romanovská

Pátek 13.1. 2022 18:15 - 19:45 

Cena: 290 Kč, z Kreditu 260 Kč

Rezervace: ZDE

Speciální prodloužená lekce věnovaná naladění na rok 2023 v rytmu jin a jang jógy.

Nejdříve uvolníme naše tělo v jemné lekci jin jang jógy a pak spočineme v delší meditaci s doprovodem zvuků tibetských mis, ústící ve stanovení naší sankalpy.

 

Těšíme se na Vás a na společný čas.

Kohelka_1358_edited.jpg

S novým rokem mají stále mnozí lidé stanovit nová předsevzetí, odhodlání a přísliby vedoucí ke spokojenějšímu bytí. Potvrzují to i více naplněné lekce v jógových studiích, ale i sportovištích a podobně. V józe pracujeme s takzavnou sankalpou. Mnozí to mohou vnímat jako čarování či čistou otázku víry, jde však především o práci s vědomou myslí, směřováním pozornosti a proměňováním myšlenek a našich činů do reality. Pravidelným opakováním svého cíle, přání či záměru naše podvědomí uvěří existenci tohoto ‚cíle‘ a přiměje nás k maličkým změnám ve všedních dnech, které pak dělají velké změny v celkovém nastavení. Jak praví indický filosof Svámi Šivananda „Zasej myšlenku a sklidíš čin. Zasej čin a sklidíš zvyk. Zasej zvyk a sklidíš charakter. Zasej charakter a sklidíš osud.“

 

Lektorka Iveta, která Vás touto lekcí provede, již dlouho se sankalpou pracuje a vděčí ji za mnohé v jejím životě a moc ráda Vám pomůže najít právě tu Vaší.

 

Nejdříve uvolníme naše tělo v jemné lekci jin jang jógy a pak spočineme v delší meditaci s doprovodem zvuků tibetských mis, ústící ve stanovení naší sankalpy. Ta nás pak může provázet možná i celým rokem 23, do kterého si pro všechny přeje hlavně harmonii a radost z bytí, což je jejím dlouhodobým pracovním záměrem, jak se dozvíte na její fb stránce https://www.facebook.com/joga.masaze.iveta/

A co je jin jang jóga? 

V této lekci propojujeme dvě tváře téže energie (prány/chi), které jsou rádoby protichůdné, ale jedna bez druhé nejsou kompletní. Princip JIN a JANG je přítomen ve všem kolem nás. Jangová energie je dynamická, hřejivá a nese v sobě mužský princip, léto, pohyb... V dnešním světě zaměřeném na výkon a úspěch je velice často v převaze. Oproti tomu energie jinová je interní, pasivní, chladivá, zimní, měsíční a nese v sobě ženská princip. Jangová jóga je tedy jakákoliv aktivní praxe zaměřená na svaly, cirkulaci krve, posílení těla, či aktivní protažení. Jinová jóga je naopak pomalého charakteru, kdy se v pozicích setrvává pasivně po dobu několika minut a je zaměřená na kosti, klouby, pojivovou tkáň a především povázky, tedy fascie. Vede nás k hluboké vnímavosti a přijímání principu, že méně je někdy více…Jinová praxe nenahrazuje jangové formy jógy, ale doplňuje je. Propojením jinu a jangu dosahujeme vnitřní i fyzické harmonie a otevíráme se svému širokému potenciálu bytí. Černo–bílý symbol vyjadřující princip jin a jang se nazývá monáda. Monáda dle řecké filosofie je termín užívaný  pro Boha, první bytost, nebo veškeré bytí. Právě tomuto principu se snažíme v lekcích přiblížit a těšit se ze všech stránek vlastního bytí.

bottom of page