top of page

Vinyasa: dynamické a plynulé přechody mezi pozicemi

Alice Červinková

Sobota 24.10. 10:30 - 13:00 

Cena: 570 Kč

Rezervace: 

Workshop zkušené jógové učitelky Alice Červinkové je  otevřený všem, koho zajímá silovější a rozhýbanější jógová praxe, při které ale nerezignujeme na vědomý pohyb, plynulost a pozornost. Zaměříme se na vinyasu jako způsob vázání jednotlivých jógových pozic, aby pohyb plynul spolu s dechem. Naučíme se provádět i dynamické přechody tak, aby nám pomohly zklidnit mysl a ponořit se hlouběji do jógové praxe. Workshop je určený pro všechny stupně pokročilosti.

Alice Červinková.png

Sanskrtský výraz vinyasa má více významů. My se zaměříme především na vinyasu jako způsob vázání jednotlivých jógových pozic dohromady tak, aby pohyb plynul spolu s dechem. Vinyasa bude metaforou plynutí. Při práci na složitějších přechodech použijeme také další princip vinyasy, který nás učí vstupovat do komplexnějších pohybových vzorců skrze jejich postupné budování od jednoduššího ke složitějšímu.

 

Workshop je tak otevřený všem, koho zajímá silovější a rozhýbanější jógová praxe, při které ale nerezignujeme na vědomý pohyb, plynulost a pozornost. Budeme pracovat s gravitací a těžištěm, abychom tělo nesli prostorem s lehkostí a bezpečně. Inspirovat se budeme některými klasickými (přískoky a odskoky v pozdravu slunci) i méně známými přechody mezi pozicemi, které se používají v aštanga józe. Nicméně znalost této metody není pro seminář nutná.

 

Seminář je určen pro všechny stupně pokročilosti. Každá vinyasa může být upravena podle fyzických možností praktikujících. Nejde o to, abychom se někam procvičili a pak začali cvičit plynuleji. Plynulost cvičení není rozhodně výsadou fyzicky zdatných jedinců, je to možnost, jak se hýbat, kterou si může zvolit každý bez ohledu na to, kde se zrovna v józe nachází. K budování síly a obratnosti tyto dynamické přechody ale výrazně přispívají.

Pokud přechody mezi pozicemi provádíme vědomě, s lehkostí a tak, aby nám pomohly následnou pozici zaujmout, cvičení se stane usebranější a mysl nikam neutíká, zůstává spojená s pohybem a dechem. I dynamické přechody tak ve svém výsledku pomáhají zklidnit mysl a ponořit se ještě o něco hlouběji do jógové praxe.

Alice Červinková se józe věnuje od roku 2006, praktikuje a učí jógu založenou na propojení pohybu a dechu a hlavní osu její praxe tvoří aštanga jóga. Studovala u mnoha zahraničních i českých lektorů nejen jógy, ale i dalších pohybových směrů a metod vědomé práce s tělem i myslí (jako meditace vipassana, Feldenkraisova metoda, body mind centering, gaga movement a mnohé další), které do své praxe i výuky hojně zařazuje. „ Aštanga si mě získala a pod kůži se mi dostala už před mnoha lety. Předtím jsem se několik let věnovala bojovým uměním (taekwondo, kungfu) a neuměla jsem si představit, že bych dělala nějakou jemnější formu jógy. To až o něco později jsem ocenila především jógovou terapii. Přinesla do mé praxe pozornost k subtilnějším stránkám jógové praxe a utvrdila mě v tom, že jógou se můžeme léčit. Je mi blízké takové pojetí jógy, které se přiklání k hledání jednoduchého a přirozeného pohybu, který je vedený bez úsilí, tedy s lehkostí.“

Alice je jednou z vedoucích lektorek školy Jóga jako vědomá cesta, věnuje se skupinovým kurzům i individuálním lekcím.

www.pohybadech.cz

V případě storna Vaší účasti na semináři bude částka převedena do Kreditu, který můžete neomezeně dlouho použít na jakékoli online platby ve studiu (lekce, permice, kurzy, semináře). Pokud chcete částku vrátit, pošlete mailem svoje č. úč.

bottom of page