top of page

Dynamická vinyasa na vlně dechu

workshop

Alice Červinková

Neděle 7. 11. 2021

10:00 - 12:30 

Cena  650 Kč 

Rezervace: ZDE

Workshop zkušené jógové učitelky Alice Červinkové se zaměří na vzájemnou podporu pohybu, jógových pozic a volného plynutí dechu. Budeme kombinovat pomalý a jemný i živější a silovější pohyb v postupně se rozvíjejících jógových sekvencích.

 

U každé pozice si představíme její provedení v přípravné i plné verzi, proto je kurz vhodný jak pro zvídavé začátečníky, tak pokročilé praktikující.

Alice Červinková.png

Tématem workshopu je dech v pohybu i vnitřní dechové pohyby (vlny). Bude nás zajímat obousměrný vztah mezi pohybem a dechem. Zaměříme se na to, jak můžeme dechem podpořit jógové pozice (pohyb mezi pozicemi i setrvání v nich). Zároveň budeme zkoumat, jak jógové pozice mohou otevírat dechové prostory v těle a podpořit volné plynutí dechu. Obzvlášť při praxi dynamické jógy je obtížné zaměřit pozornost k subtilnějším aspektům pohybu, a tak snadno přeneseme do cvičení nejrůznější dechové a pohybové stereotypy z každodenního života. Při zkoumání dechu se budeme opírat také o somatické přístupy, které zprostředkovávají vědomý kontakt s tělem skrze propojení pozornosti, prožitku a imaginace.

Alice Červinková se józe věnuje od roku 2006, praktikuje a učí jógu založenou na propojení pohybu a dechu a hlavní osu její praxe tvoří aštanga jóga. Studovala u mnoha zahraničních i českých lektorů nejen jógy, ale i dalších pohybových směrů a metod vědomé práce s tělem i myslí (jako meditace vipassana, Feldenkraisova metoda, body mind centering, gaga movement a další), které do své praxe i výuky hojně zařazuje. Alice je jednou z vedoucích lektorek školy Jóga jako vědomá cesta, věnuje se skupinovým kurzům i individuálním lekcím. www.pohybadech.cz

„ Aštanga si mě získala a pod kůži se mi dostala už před mnoha lety. Předtím jsem se několik let věnovala bojovým uměním (taekwondo, kungfu) a neuměla jsem si představit, že bych dělala nějakou jemnější formu jógy. To až o něco později jsem ocenila především jógovou terapii. Přinesla do mé praxe pozornost k subtilnějším stránkám jógové praxe a utvrdila mě v tom, že jógou se můžeme léčit. Je mi blízké takové pojetí jógy, které se přiklání k hledání jednoduchého a přirozeného pohybu, který je vedený bez úsilí, tedy s lehkostí.“

bottom of page