top of page

Přivítejme světlo se slunovratovou jin jógou 

Daniela Pařízková

PÁ 17.12. 18:15 - 19:30

Zimní slunovrat je významným předělem v ročním cyklu, dny se začnou pozvolna prodlužovat a do našeho života bude Slunce postupně navracet více světla a tepla, a tím i tolik potřebnou naději na lepší zítřky. 

Pojďme se pár dní před Slunovratem 

společně posadit nejdříve ke zklidňující meditaci spojené s vizualizací a přivítáním více světla do našich dní.

Následovat bude jinová varianta pozic z tradičních sestav Pozdravů Slunce. Dopřejme si pro sebe klid, zastavení i odpočinku, ke kterému má adventní období vést.

hans-vivek-UiMkBvDQSAA-unsplash_edited.j

Déle držené jinové pozice jsou často výzvou pro naše tělo i mysl, a tak se učíme,  jak ve stresových situacích a nepříjemných podmínkách zklidnít dech a uvolnit napětí v našem těle i mysli. Jin  jóga bývá považována za předstupeň k meditaci, která  je v zimním období důležitou součástí naší jógové praxe.  Chvíle zastavení a zklidnění těla, dechu i mysli ná v zimě pomáhají shromažďovat tělesné i duševní síly na celý rok.  

Zde si vyzkoušejte video jin jógy pro  uvolnění či zvukovou nahrávku lekce jin jógy pro bolestivá bedra i u sebe doma.

Jin jógová praxe probíhá v pomalém tempu s delšími výdržemi v jednotlivých pozicích (2–5 minut). Setrvání v ásanách napomáhá intenzivnějšímu působení na pojivové tkáně, flexibilitě kloubů a páteře a vede k hlubšímu uvolnění našeho organismu. Delší výdrže zároveň umožňují lepší uvědomění našeho těla, napojení na vlastní dech či navození kratších meditačních stavů.

Lekce jsou vhodné i pro začátečníky, bez ohledu na věk.

 

Link na lekci Vám zůstane ještě 7 dní po vysílání, tj. můžete si ji zacvičit v čase, kdy vám to nejlépe vyhovuje.

bottom of page